TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3305, signerad, Iittala, Finland, 1960-tal.

Formblåst, sandblästrat klart och lila glas. Höjd 20 cm. Etikettmärkt. Bredd 21. Djup 8. Höjd 20 cm.

Konditionsrapport

Mynningsnagg.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L22

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    6 dagar 5 timmar

    Utropspris: 2 500 SEK

    450
    44 EUR
    50 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 500 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    316 dec 18:26450SEK
    216 dec 13:39400SEK
    114 dec 17:50300SEK