SYLVIA STAVE, kanna, nysilver, C.G Hallberg, 1930-tal.
Klotformad med randdekor och flätat rottinghandtag. Stämplad "C.G.H IMA APL R28" Höjd 16 cm
Slitage. Smärr rottingskador.