TAPIO WIRKKALA, vaser 4 st Iittala Finland 1900-talets senare del.

Äggformade med slipad dekor, signerade Tapio Wirkkala Iittala samt en av de små 19/1981 TW 1947, höjd 12-18 cm

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Repor. Invändig beläggning

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V2

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Patrik Ljungcrantz

    Patrik Ljungcrantz

    patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 200
    312 EUR
    354 USD

    Budhistorik (10 bud)
    3A17 nov 21:213200SEK
    417 nov 21:213200SEK
    3A17 nov 21:213000SEK