KAI KRISTIANSEN, skrivbord, Feldballes Møbelfabrik, Danmark 1960-/70-tal.
Fanerat med valnöt. Sex lådor. Beslag av aluminium. Hyllplan. Längd 155, bredd 75, höjd 72,5 cm.
Slitage. Fläckar. Repor. Märken.