TAKLAMPA, rokokostil, omkring 1900-talets mitt.

Metallstomme med slipade glasprismor. Diameter ca 33, höjd ca 50 (exklusive kedja och fäste).

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK