Bronsmedaljonger med porträtt av Carl von Linné och J.J. Berzelius, diameter ca 9 cm. Medaljong i vax med porträtt av Adolf Fredrik, inom glas, diameter ca 8 cm.
Svärtade träramar, ca 15 x 15 cm.
Slitage och skador. Medaljonger lösa ur ramarna. Medaljong i vax med omfattande skador.