SERVISDELAR, 67 delar, flintgods, "Napoleon Ivy (Queen's Ware)", Wedgewood, 1900-talets andra hälft.

Tryckt dekor av murgröna. Bestående av:
12 st, mattallrikar, Ø 26 cm,
10 st, djupa tallrikar, Ø 23 cm,
12 st, förrättstallrikar, Ø 20,5 cm,
12 st, assietter Ø 17,5 cm,
12 st, tallrikar Ø 14,5 cm,
5 st, koppar och fat (1 extra fat)
2 st, serveringsfat, 27,5 - 32 cm.
1 st, djup skål, 25 cm,
1 st, såskanna med fat.

Bruksslitage, smärre repor och nagg. Krackelyr. Såskanna med nagg/färgbortfall.

Utropspris
10 000 SEK