Mässing, metall. För fem ljus vardera. Kolonnformade fötter, svängda bladdekorerade ljusarmar uppburna av puttis. Höjd 55 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Bucklor. Instabila, sneda. 2 ljusmanschetter saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10