10 kaffekaffekoppar med fat, 6 st assietter, serveringsfat, kaffekanna, sockerskål med lock och gräddkanna. Kaffekoppens höjd ca 6 cm, assietens diameter 15 cm, serveringsfatets diameter 21,5 cm.
Enstaka delar stämplade "Made in Russia", åren1992 - 2001.
En kopp med hårfin spricka. Gräddkannan enligt märkning II-sortering. Assietter med enstaka smärre glasyrskador.