JOAN MIRO, färglitografi, numrerad 34/75 och signerad.
Ur sviten "Maravillas con variaciones acrósticas (en el jardín de Miró)", tryckt av La Polígrafa SA Barcelona, utgiven av Ediciones Polígrafas SA Barcelona, bladstorlek 75 x 53 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.
Mourlot 1071