NIPA DOSHI OCH JONATHAN LEVIEN, fåtöljer, ett par, "Paper planes", Moroso, 2000-tal.

Benställning i lackerat stål, svart tygklädsel med blå skinndetaljer samt dekor av strass. Bredd ca 100 cm, djup ca 85 cm, sitthöjd 38 cm, rygghöjd ca 110 cm.

Slitage med nötta kanter. Lossnad sömn. Dekorbortfall. Svaga fläckar.

Utropspris
3 000 SEK