SKÅP, Sverige, omkring 1900-talets mitt.

Ek med intarsia i ek. Tvådelat med nedre del bestående av två lådor samt övre del med skåpsluckor med bakomliggande hyllplan och två mindre lådor. Höjd 165 cm, bredd 110 cm och djup 46 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Märken. Fanerskador. Repor. Ena lådan lite svår att stänga. Ett nyckelhål saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK