JOAN MIRÓ, etsning, osignerad, utgiven 1962
Från en bok med dikter illustrerad av Miró, "Yves Bonnefoy - Anti-Platon". Plåtstorlek 12,5 x 8,7 cm. Bladstorlek 33 x 25,2 cm.
Gulnad. Gulnad efter passepartout. Vikt i nederkant. Mindre blyertspåskrifter i marginalen front och verso.
Dupin 317.
Cramer 77.