Konst Grafik
1120945
Marc Chagall
(1887-1985)

MARC CHAGALL, efter, färglitografi av Charles Sorlier 1974, signerad med blyerts och numrerad 109/200.

"L'Ange du jugement", c:a 51 x 42 cm. Utgiven av Amis du Message Biblique Marc Chagall, Nice.

Ej examinerad ur ram. Något gulnat blad.

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
60 000 SEK