BYRÅ, sengustaviansk, omkring år 1800.

Fanerad med mahogny. Skiva av marmor. tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 109, djup 57, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Slitage. Kompletterad med senare skiva. Dekorbortfall. Torrsprickor. Senare beslag.

Utropspris
6 000 SEK