GASTONE RINALDI, stolar, ett par, "Sabrina", Italien, 1900-talets andra hälft.
Stommar av förkromat stål. Löstagbara sitsar med klädsel av skinn. Sitthöjd ca 50, höjd ca 82 cm vardera.
Slitage. Repor. Märken. Veck.