JOSEF FRANK, pall "Knappen" modellnr 2156 för Svenskt Tenn Stockholm, inköpt på 1940-talet.

Mahogny, diameter ca 42, höjd 35 cm

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H4

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Lundberg

    Johan Lundberg

    johan.lundberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    10 501
    1 023 EUR
    1 166 USD

    Budhistorik (14 bud)
    6A14 jan 12:3810501SEK
    314 jan 12:3810001SEK
    614 jan 12:369700SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes