BORDSPENDYL, senempire, 1800-talets mitt.

Svärtad stomme av trä med detaljer av alabaster, pärlemor med flera material. Pendel medföljer. Bredd ca 30, djup ca 12, höjd ca 53 cm.

Skador. Slitage. Lagningar. Lösa delar medföljer. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK