KARL ERIK EKSELIUS, fåtöljer, ett par, för JOC-möbler, Vetlanda, 1900-talets andra hälft.

Stomme av betsat lövträ. Sits och rygg med läder. Sitthöjd 40, bredd 65, höjd 74, djup 55 cm.

Slitage. Märken. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK