BYRÅ, Louis XVI-stil, omkring 1900-talets mitt.

Fanerad med mahogny med flera träslag. Tre lådor, beslag av brons, stenskiva. Bredd 72, djup 41,5, höjd 78 cm. Nyckel finns.

Blekt. Fanerskador. Fanerlagningar. Skivan med smärre sprickbildningar och mindre lagning i högra bakre hörnet. Beslag löst.

Utropspris
3 000 SEK