NILS FOUGSTEDT, skrin, Firma Svenskt Tenn 1932.
Fronten med inskription "AB Nordiska kompaniets hederspris korporationsskjutningen 1934". Locket med scen ur Noaks ark, insidan med inskriptioner. Bredd 25, djup 13, höjd 12 cm.
Smärre slitage, obetydliga repor.