Förgylld och bronserad. Skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits, klädda armlän. Fotavslutningar med hjultrissor av mässing. Sitthöjd ca 44, längd 218 cm.
Revor. Fläckar. Slitage. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.