Fanerad med bl.a. palisander. Lös skiva av kolmårdsmarmor. Två lådor. Dekor av intarsia. Bredd 71. Djup 39,5. Höjd 68 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken. Nyckel saknas.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här