Glas och metall, tillverkat för montering i vägg, oregelbunden form, närmast kubformat, inrett som dockteater med kulisser i form av bladformade stavar i delvis guldfolierat glas samt draperier med blomknoppar, mm, profilerad ram i rökfärgat glas, inbyggd belysning. Etikettmärkt. Höjd ca 71 cm, bredd ca 70 cm, djup ca 58 cm.
Smärre skador, sprickor och nagg, två figuriner medföljer, varav en skadad och lagad. Elen ej genomgången.