BYRÅ, 1800-tal.

BYRÅ, 1800-tal.

Ek. Fyra lådor. Mässingsbeslag med reliefdekor av Lilla Riksvapnet samt märkta Eskilstuna. Längd 96, djup 55, höjd 87 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Dekorbortfall. Delvis maskstungen. Bristningar mellan lister och stomme.

Utropspris
3 000 SEK