Design Övrigt
1128093
Heikki Turunen
(1937-)

HEIKKI TURUNEN, taklampa, modell 340-284 Luxifer, Orno 1900-talets slut.

Metallskärm med underliggande reflektor i akryl. Bär tillverkarens etikett. Höjd ca 50 cm. Diameter 65 cm.

Ställvis slitage och repor. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
400 EUR