Silver Bägare & Skålar
1128238
CG HALLBERG, kaffeservis, rokokostil, silver, 3 delar, Stockholm, 1939-40.

Kaffekanna med lock och handtag av trä, höjd 26 cm.
Sockerskål med lock, höjd 13 cm
Gräddkanna med invändig förgyllning, höjd 10 cm. Total vikt 1323 g.

Smärre slitage.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK