CG HALLBERG, kaffeservis, rokokostil, silver, 3 delar, Stockholm, 1939-40.

Kaffekanna med lock och handtag av trä, höjd 26 cm.
Sockerskål med lock, höjd 13 cm
Gräddkanna med invändig förgyllning, höjd 10 cm. Total vikt 1323 g.

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK