Folke Ohlsson

(Sverige)
Folke Ohlsson
(Sverige)

FOLKE OHLSSON, fåtölj och fotpall, "Profil", Dux, 1960-tal.

Stomme av ek. Fast stoppad rygg, lös plymå i sits. Lös nackkudde. Ställbara. Sitthöjd 44, höjd 95, bredd 82, djup 76 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Torkad stoppning.

Utropspris
4 000 SEK