ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Mexiko", Norell Möbel AB, Aneby, 1900-talets andra hälft.

Brun, knapphäftad skinnklädsel. Lösa sittdynor. Resårsits. Ben av betsad bok. Etikettmärkta. Längd 90, djup 85, höjd 72, sitthöjd 40 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Krackelyr. Repor. Smärre fläckar. Nötmärken på ryggens baksida. En med skada på ryggen.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    6 200
    604 EUR
    689 USD

    Budhistorik (10 bud)
    514 jan 15:416200SEK
    3A14 jan 15:416000SEK
    514 jan 15:415800SEK