SERVISDELAR, 32 st, porslin, "Musselmalet", helblond, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Tolv kaffekoppar med fat (#1035), tolv assietter (#1087), två uppläggningsfat på fot (#1020 samt #1023), ett par ljusstakar (#1138), ett par ljusmanschetter (#16), sockerskål (#1112) samt gräddkanna (#1031).

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK