LARS BYLUND, taklampa, "Moon", Ateljé Lyktan, formgiven 1985.

Stomme av mässing. Kupa av glas. Tre ljuspunkter. Märkt med etikett. Diameter ca 51, höjd ca 115 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor.

Utropspris
4 000 SEK