1129015
Arne Norell
(1917-1971)

ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960-tal.

Palisander. Rygg, undersits, armstöd och lös stoppad dyna klädda i brungrönt läder.

Bruksslitage, repor, fläckar, färgfläckar.

Om Cites

CITES-intyg medföljer

Läs mer om CITES-bestämmelser här

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
14 000
1 333
1 501
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
21 jun 16:03
14 000 SEK
21 jun 16:03
13 500 SEK
21 jun 16:03
13 500 SEK
20 jun 10:25
13 000 SEK
17 jun 4:51
12 500 SEK