ALLAN EBELING, vaser, 2 st, "Elefantfantasi", lergods, Gefle, 1900-talets första hälft
Röd och grå lysterglasyr. Dekor av växter och djur. Signerade och djupstämlade. Höjd 12-17 cm.
Krackelyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK