STOLAR, 6 st, "Hallunda", ur IKEA:s 1700-tals serie, 1900-talet slut.

Målade. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd ca 49, höjd ca 98 cm vardera.

Smärre slitage, några stolar med lös fog mellan ben och sarg. Fyra med senare målning.

Utropspris
8 000 SEK