Svängd bardisk, med bakomliggande hyllor i spånskiva klädda i ädelträimitation, belysning, längd 136, djup 75, höjd 100 cm. Sitsar med grön galon, sitthöjd 68, total höjd 80 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Borrhål i en hylla. Ej funktionstestad.