EDVIN ÖHRSTRÖM, vas, glas, Ariel, Orrefors, signerad och numrerad 957913 samt 61-87.
"Flickan och duvan". Droppformad. Dekor av flickansikte och duva i blått och orange mot klar fond. Höjd 20 cm.
Obetydligt ytslitage.