LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, Stockmann, Orno, 1900-talets mitt.
Mässingskupa med genombruten dekor, invändigt vit. Tre ljuspunkter. Diameter 52 cm. Höjd 19 cm exkl sladd. Bär tillverkarens stämpel.
Akrylskärmen saknas.
Obetydlig buckla. Skada i takkoppen. Smärre slitage. Ej funktionstestad.