JOSEF FRANK, bordslampa modell 2388 för Firma Svenskt Tenn 1900-talets senare del
Stomme av mässing delvis klädd med skinn, total höjd ca 50 cm, märkt i godset.
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Något sned skärm. Skräm blekt och något sliten
Charlottenlunds gård, Ystad.