OTTO GRIPENSVÄRD, olja på duk, signerad och daterad 1894.
Landskap med kor och mjölkare. 72 x 116 cm.
Ställvis krackelerad. Ställvis slitage.
Fedrik Otto Gripensvärd var en svensk officer, godsägare och konstnär.