Arnulf Bjørshol, taklampor, ett par, "Viking", Høvik, Norge, 1950/60-tal.

Kupor av opalglas. Stänger av mässingsfärgad metall. Modellnummer 7692. Höjd 90 cm, diameter ca 30 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Nagg på glas. Metall med slitage, fläckar, anlöpningar och rostangrepp. En saknar upphängningskrok, en saknar del av upphängningskrok.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H165

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 200
    304 EUR
    343 USD

    Budhistorik (3 bud)
    219 feb 18:453200SEK
    1A19 feb 18:453000SEK
    113 feb 2:512000SEK