Kupor av opalglas. Stänger av mässingsfärgad metall. Modellnummer 7692. Höjd 90 cm, diameter ca 30 cm.
Ej funktionstestad. Nagg på glas. Metall med slitage, fläckar, anlöpningar och rostangrepp. En saknar upphängningskrok, en saknar del av upphängningskrok.