EDUARDO CHILLIDA, etsning, 1963, signerad med blyerts och numrerad 14/50
"Vers la diagonale". Plåtstorlek 17 x 9,9 cm, bladstorlek 43 x 32,9 cm (Chine appliqué/BFK Rives).
Gulnad. Mindre bruna prickar pga rostande järnpartiklar i pappret i kanten.
Bo och Margareta Lindhs samling, Stockholm.
Bukowski Auktioner, Vårens Moderna Auktion 2014, Stockholm 578, kat nr 235.
Privat samling, Stockholm.