Oval bricka med hänklar. 39 x 30 cm. Kaffekanna med bastlindad hänkel. 16,5 cm. Sockerskål och gräddkanna 6,5 cm.
Repor. Smärre bucklor. Tre delar med graverade S på livet. Gravyr undertill.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10