GUNNEL NYMAN, glasservis, 7 delar. Notsjö, Finland. Formgivna 1947.

Klart glas, med musch.
Kanna, höjd 18 cm.
Tre glas, höjd 8,5 cm.
Gräddsnäcka, höjd 10 cm.
Sockerskål, diameter 9 cm, höjd 4,5 cm.
Vas, signerad med syrapenna, höjd 11,5 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre repor.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V2

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anja Lehtovuori

    Anja Lehtovuori

    anja.lehtovuori@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 400 EUR

    Slutpris

    460
    EUR
    4 836 SEK
    519 USD

    Budhistorik (16 bud)
    3A13 feb 18:15460EUR
    513 feb 18:15460EUR
    313 feb 18:15440EUR