CARL-EWERT EKSTRÖM, stolar, 4 st, Allb. Johansson & Sönder, Hyssna, 1900-talets andra hälft.

Brännmärkt. Stomme av teak. Fast stoppad sits klädd med textil. Sitthöjd 45. Bredd 44. Djup 42. Höjd 80 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK