SVANTE SKOGH, stolar, 8 stycken, samt bord, okänd formgivare, 1960-tal.

Teak. Stolar med lös sits klädd med textil. Sitthöjd 43, bredd 48, djup 47, höjd 76 cm.
Bord med en iläggsskiva á 60 cm. Bordets längd (130+60) 190, bredd 95,5, höjd 73 cm.

Smärre slitage. Ställvis blekt.

Utropspris
5 000 SEK