SNEDKLAFFSSEKRETÄR, England, tidigt 1800-tal.

Fanerad med mahogny, sidorna i mahognybetsad furu. Utfällbar skrivklaff med bakomliggande fack och lådor. Underdel med fyra lådor. Beslag av mässing. Bredd 96, djup 50, höjd 102 cm.

Renoverad och kompletterad. Skador, slitage, lagningar. Något löst bakstycke samt några beslag lösa. Ett lås saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

121. Ampel, för fem ljus, 1800-talets andra hälft, Empirestil.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Fair warning
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK