ANDERS PEHRSON, golvlampa "Bumlingen" Ateljé Lyktan Åhus, 1900-talets andra hälft.
Mässing. Två ställbara ljuspunkter. Höjd 133 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Märken. Raster saknas.