TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 delar, Melins Anderstorp, 1900-talets senare del.

Soffa, två fåtöljer, bänk och bord. Lackerad aluminium. Genombruten rygg med dekor i form av ormbunkar. Sits av målade träribbor. Längd 148 cm. Bordets diameter 74, höjd 73 cm.

Färgbortfall. Slitage. Fläckar. Torrsprickor.

Utropspris
6 000 SEK